Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurum sisteminin uyumluluğunu, kurumun verimliliğini ve üretkenliğini artırmak amacıyla verilen hizmete kurumsal danışmanlık denir. Sistem ayrı parçaları olan bir bütündür. Kurum sistemi bir makine gibidir. Bir makine eksik bir parça ile iyi bir çalışma sunamayacağı gibi bir sistem de eksikliklerle ilerleyemez. Bu nedenle hedefe giden yolda, yaşanmış ve/veya yaşanabilecek eksikliklerin analiz edilmesi, bu eksikliklerin giderilmesi için öneriler sunulması ve kurum planlamalarına dair bir çerçeve çizilmesi önemlidir.

Kurumlar, çalışanlarıyla ortak hedefleri için işbirliği yaparsa daha etkili sonuç alacaklardır. Bu amaç doğrultusunda kurum çalışanlarına çeşitli eğitimler verilir. Eğer bir kurumda çalışan memnuniyeti yüksekse, o kurumda yapılan işin kalitesini artmaktadır. Tüm bunlar, kurumsal danışmanlık şemsiyesi altında ele alınır.

Kurumsal Danışmanlıkta Ne Yapılır?
Yukarıda da açıkladığımız üzere kurumsal danışman, kurumları analiz eder, kurumlardaki problemleri ortaya koyar ve bunların nasıl çözülebileceğine dair bilgilendirmeler yapar. Daha açıklayıcı olması için bir kurumsal danışmanın yaptıkları şu şekilde özetlenebilir:

Kurumun yaşadığı veya yaşayabileceği sorunları saptamak ve çözümler sunmak
Kurum verimliliğini ve üretkenliğini artırabilecek fikirler geliştirmek
Kurumun ihtiyaçlarını, hedeflerini, beklentilerini belirlemek
Kurumdaki bölümler arasında denge inşa etmek
Kurum çalışanlarının işe bağlılıklarını artırma amacıyla çalışmalar yapmak
Kurum çalışanlarının eğitim ve gelişimine destek sağlamak
Kurumda örgütlenmeyi ve iş akışını düzenlemek, çalışan memnuniyetini artırmak
Kurumun çalışma stratejisini ve yönetim şeklini belirlemek
Nasıl Kurumsal Danışman Olunur?

Kurumsal danışman olabilmek için üniversitelerin Psikoloji, Sosyoloji, İşletme, İktisat gibi bölümlerinden mezun olunmalıdır.

Verdiğimiz Eğitimlerin İçerikleri Nelerdir?

TAKIMDAŞLIK VE EKİP YÖNETİMİ

Takım olmak
Takım üyesi özellikleri
Birlikte hedef tanımlama
Takımın güçlü yanlarını kullanmak
Takımın zayıf yanlarını güçlendirmek
Takım çatışması ve dayanışması
Liderlik
Kişilik tipleri
Özgüven ve iletişim kalitesi

ÇATIŞMA YÖNETİMİ

Çatışma nedir/ne değildir?
Çatışma türleri, nedenleri ve temel yaklaşımlar
İletişim engelleri
Stres yönetimi
Etkin görüşme, tartışma ve arabuluculuk
Duyguları düzenleme becerisi
Öfke denetleme taktikleri
Uzlaşma becerisi

STRES YÖNETİMİ

Stres kaynaklarını belirleme
‘Hayır’ demeyi öğrenme
Hedef belirleme
Duruma uyumlanma becerisi
Duyguları ve düşünceleri ifade etme
Çatışma yönetimi
Farklı bakış açıları geliştirme
Sağlıklı iletişim kurma
Mola vermeyi öğrenme
Zaman yönetimi
Anlık stres azaltma teknikleri

ETKİLİ İLETİŞİM BECERİSİ

İletişim nedir?
Dinleme türleri
İletişim engelleri
Dinleme becerileri
Dinleme egzersizleri
Empatik dinleme
Sözsüz iletişim türleri
Beden dili
İletişimde sınırlar
Kurum içi iletişim

MOTİVASYONU ARTIRMAK

Alışkanlıklarınız nelerdir?
Günlük rutinleriniz nelerdir?
Faydalı rutin, faydasız rutin
Kısır döngüler
Kısır döngülerden çıkma ve planlama
Bizi harekete geçiren faktörler
İşinde anlam bulmak
Bütünün parçası olmak
İşte yaratıcılık
Yazan: Psk. Bahar Kaya
Psikomental Danışmanlık Merkezimizi daha yakından tanımak için sosyal medya hesaplarımızı ve danışan yorumlarımızı inceleyebilirsiniz.

Bakırköy Psikolog, Psikomental Psikoloji Randevu oluşturmak ve bilgi almak isterseniz merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

Bakırköy Psikolog

Bakırköy Psikolog | Psikoterapist – Evlilik Terapisti – EMDR Terapisti Uzm. Klinik Psk Sinem Özkaya Alp Bireysel ve çift terapi süreçlerini yürütmektedir. Emdr, bireysel psikoterapi alanlarında çalışan, Ataköy Psikolog, Florya Psikolog, Bahçelievler Psikolog adreslerinde de hizmet vermektedir.

EMDR Terapisi

EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme), özellike travma kökenli durumlarda uyguladığımı etkili bir terapi tekniğidir. Kişilerin günlük yaşamda karşılaştığı zorlanmaların kökenini tespit ettikten sonra köken anılara yönelik duyarsızlaşma ve yeniden işleme terapisidir. Kişilerin travmatik anılarına dair objektif düşünceler geliştirmeleri ve kendilerine yönelttikleri olumsuz inançlardan sıyrılmalarına yardımcı olur. Bilimsel olarak etkinliği ispatlanmış Bakırköy EMDR Terapisi merkezimizde uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadır.

Psikoterapi Nedir?

Kişilerin günlük yaşamda zorlandıkları, ilişkilerini ve işlevselliklerini etkileyen ve bozan konularda kendilerini geçmiş ilişkilerini de anlamlandırarak büyüme, gelişme süreçlerini besler. Psikoterapi sürecinde bireylerin psikolojik esneklik sağamaları, çevresi ile uyumlu iletişimler kurabilmesi, sınır koyabilmesi, duygusal dalgalanmalarını anlamlandırıp yönetmeleri amaçlanır. Danışanın iyi hissetmesine değil iyileşmesine odaklanan bir süreçtir.

Ataköy Psikolog | Psikoterapist – Evlilik Terapisti – EMDR Terapisti Uzm. Klinik Psk Sinem Özkaya Alp, Psikoterapi kişilerin yaşam kalitesini arttırabillmesi için başvurabilecekleri bir alandır. Terapi sürecinde kişiler kendilerine ve ilişkilerine dair bilinçli bir farkındalık geliştirmelerine yarar sağlar. Danışanla işbirliği halinde ilerleyen bu süreçten danışanın katılımı, terapiye olan inancı ve terapistine olan güveni sağaltım sürecinde önemli rol oynar.

Bahçelievler Psikolog | Psikoterapist – Evlilik Terapisti – EMDR Terapisti Uzm. Klinik Psk Sinem Özkaya Alp: Psikoterapi sürecinde danışan kendini ve duyguları sağlıklı bir şekilde anlamak ve ifade etmeyi öğrenir. Kendisini zorlayan, yoran bir duyguyu yoğun bir şekilde deneyimleyen kişi, kendine ve konuya dair objektifliği bozulur. Objektif değerlendirme bozululduğunda kişi içinde bulunduğu durumu net göremez. Net olarak değerlendiremediği için sorunun içinden çıkması, yolunu bulması bir o kadar zor olur. Terapi sürecinde kişinin içinde bulunduğu durum detaylı bir şekilde incelenir ve danışanın da o netlikle değerlendirmesine yardımcı olunur.

Bakırköy Psikolog arayışım var. Bakırköy’de şubeniz var mı?

Evet Psikomental Psikoloji merkezimiz Bakırköy meydanda bulunmaktadır. Bakırköy psikolog merkezimize ulaşım oldukça kolaydır. Marmaray arka sokağımızda bulunmakta olup aynı zamanda metrobüs, metro, otobüs, minibüsle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Online Terapi Hizmetiniz var mı?

Merkezimize ulaşımı zor olan danışanlarımız için online terapi, online danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Detaylı bilgi almak isterseniz kurumumuzu arayabilirsiniz.

Psikolog Randevu almak istiyorum. En iyi psikolog için hangi konularda terapiye başvurabilirim.

Terapide çalıştığımız konular şu şekildedir. Depresyon, Kayıp ve yas danışmanlığı, fobiler, Travma ve iyileşme, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Bağımlılık, Sosyal Fobi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Kişilik Bozuklukları, Stres yönetimi, Özgüven eksikliği gibi konularda hizmet vermekteyiz.

Bakırköy Kurumsal Danışmanlık

Alnında uzman psikolog kadromuzla firma ve kurumlara yönelik danışmanlık ve eğitim vermekteyiz. Şirketlerin talepleri doğrultusunda ihtiyaca yönelik kurumun çalışma alanına yönelik eğitim içeriği hazırlanır. Şirket çalışanlarının motivasyonunu arttırmak, kurum içi iletişimi iyileştirmek, çalışanlarınızın kurumunuza olan bağlılıklarını ve aidiyet duygularını güçlendireceği gibi kişisel anlamda yaşadıkları problemleri anlamlandırıp çözmeleri iş performanslarını olumlu derecede etkilemektedir.

Bakırköy Evlilik ve Çift Terapisi

Bakırköy evlilik terapisi, Bakırköy Çift terapilerinde iletişim sorunları, güven kaybı, sınırlar, evlilik öncesi danışmanlık, aldatma terapisi gibi pek çok ilişkisel konu ile ilgili danışmanlık vermekteyiz. Bakırköy Psikolog tavsiye olarak

Psikolog Tavsiye verir mi?

Psikologlar terapi sürecinde danışanlarının zorlanmaları ile ilgili farklı bakış açıları geliştirmelerine ve etkin çözümler bulmalarına yardımcı olmaktadır. Fakat psikologlar kesinlikle tavsiye vermezler. Tavsiye kişilerin hem sorunu çözememesine hem de terapistine bağımlı bit hale gelmesini sağladığı için etik değildir. En iyi psikolog olarak terapilerde ki amaçlardan bir tanesi, bireylerin kişisel sınırlarını korumayı öğrenmesidir. Kendi hayatı ile ilgili kararlar alabilmesi ve sağlıklı yetişkin bireyler olarak kendi hayatının ve kararlarının sorumluluğunu almaya ihtiyacı vardır.

Bakırköy Çocuk ve Ergen Terapisi

Bakırköy Oyun Terapisi, çocuk ve ergen odaklı yaklaşımlar, BDT yaklaşımlarını uygulamaktayız. Dikkat eksikliği, Özgüven eksikliği, Karşıt gelme karşıt olma bozukluğu, Davranım bozukluğu, Travma, Alt Islatma, Ebeveyn Eğitim ve danışmanlığı, İhmal ve istismar gibi konularda çalışmaktayız.

Psikolog Randevu Al

Bakırköy psikolog olarak Bakırköy ve çevresine psikolog hizmeti vermekteyiz. Online ya da yüz yüze Bakırköy’ de en iyi psikolog terapi randevusu alabilirsiniz.

Bakırköy Psikolog Merkezi, Zuhuratbaba Psikolog, İncirli Psikolog, Ataköy Psikolog, Florya Psikolog, Şirinevler Psikolog, Bahçelievler Psikolog

2018’den bu yana alanında uzman psikolog kadromuzla binlerce Bireysel, çift, çocuk görüşmesi gerçekleştirdik.

Psikolog Oda Paylaşımı, Bakırköy Ofis paylaşımı, Bakırköy Oda kiralama

Bakırköy Psikolog Tavsiye için hangi yaklaşımla çalışıyoruz?

Bakırköy Psikomental Psikolojik danışmanlık merkezimizde, dinamik, bilişsel davranışçı, Psikodrama, Varoluşçu, Logoterapi, EMDR, Şema terapiler gibi farklı birçok ekolden beslenen uzman psikolog hizmet vermektedir.

Bakırköy Psikolog Psikoterapi Hizmetlerinden yararlanmak için Psikolog Randevu Al.

Bakırköy Psikolog Tavsiye Randevu Al

Bakırköy Cinsel Terapi için Çalıştığımız Konular: Vajinismus, Erektil Disfonksiyon, Erken Boşalma, Ağrılı Cinsel İlişki, Cinsel İsteksizlik

Alanında uzman En İyi Cinsel terapistlerimizle randevu almak için arayabilirsiniz.

Leave a comment