Skip to content Skip to footer
80808080
den beri
bakırköy psikolog
Hakkımızda

Psikomental Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Psikomental Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Uzm. Klinik Psikolog Sinem Özkaya Alp tarafından kurulmuştur. Merkezimiz etik ilkelerine bağlı ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden uzman kadrosuyla ruh sağlığı alanında hizmet vermektedir. Kuruluş amacımız, insanlara dokunmak ve anlam katmaktadır. Merkezimiz bünyesinde birlikte çalıştığımız tüm uzmanlarca insanlarla çalıştığımızın ve aldığımız sorumluluğun farkındayız.

Psikomental Psikojide Bireysel Terapi, Evlilik ve Çift Terapisi , çocuk, ergen, yetişkin gruplarıyla çalışan alanında uzman ekibimiz, BDT, EMDR Terapisi, Logoterapi, Dinamik Terapi gibi bilimsel olarak kanıtlanmış farklı yaklaşımlardan yararlanmaktadır. Danışanlarımızın sağlığı bizim için önemli olduğu için pandemi süreci boyunca Online Terapi seçeneğimizden de yararlanmanız mümkündür.

Merkezimizde hem psikologlara hem de herkese uygun eğitimler, atölye çalışmaları ve workshoplar düzenlenmektedir. yaptığımız terapiler, seminerler ve diğer çalışmalarla binlerce insana ulaşmış olduk. Toplumsal olarak gelişmemiz gereken noktaların farkındayız ve bunlar için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız ve hem bireysel anlamda hem de merkez olarak elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Toplumu, bireyleri eğitmek ve bilinçlendirmek için gerçekleştirdiğimiz çalışmaları yapmaya devam ediyoruz.

İnsanların yaşamlarının anlamını aramalarının aramalarının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizi harekete geçiren, motive eden her türlü zorlukla karşılaşsak bile üstesinden gelebilme gücünü bulabileceğimiz kaynağımız nedir? Bu sorunun cevabı herkes için farklıdır. Bizim için hayatın anlamı yaşamlara dokunmak, yararlı olmak. Hem psikoterapiyle bireylere hem de eğitim ve seminerlerle topluma.

Her birimiz farklı hayatlar yaşıyor, farklı durumlarla yüz yüze gelebiliyoruz. Farklı durumlar bir kenarda dursun, aynı durumlara farklı tepkiler vermemiz bile olağan bir tepkidir. Deneyimlediğimiz ve zor olduğunu düşündüğümüz olaylarla başa çıkmakta zorlanabiliriz. Böyle durumlarla karşılaştığımızda tek başımıza yüzleşmek zorunda olmadığımızı bilmek önemlidir.

Bu gibi durumlarda bir psikolog yardımı almak, terapi aracılığıyla ve psikoloğun yardımıyla düşünce, duygu ve davranışlarımız hakkında farkındalık kazanmak ve bu farkındalıkla duygu, düşünce ve davranışlarımızla yeni bir yola adım atmak faydalı olabilmektedir.

Unutmayın ki; şu an bu yazıyı okuyor olmanız bile, yeni bir yola attığınız ilk adım olabilir…

Kurucumuz Uzm. Klinik Psikolog Sinem Özkaya Alp’in özgeçmişini incelemek için tıklayınız.

Psikomental Danışmanlık Merkezimizi daha yakından tanımak için sosyal medya hesaplarımızı ve danışan yorumlarımızı inceleyebilirsiniz. Randevu oluşturmak ve bilgi almak isterseniz merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

Çalışma Alanları
Yetişkin Terapisi
Depresyon
Anksiyete (kaygı) ve İlişkili Bozuklukları
OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk)
TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu)
Yeme Bozuklukları
Stres
Özgüven Sorunları
Aile ve Çevre ile iletişim
Kendini tanıma ve farkındalık kazanma

Evlilik ve Çift Terapisi
Aldatma – Aldatılma
İletişim
Sınırlar
Güven
Duyguları tanıma ve ifade etme
Travma
Evlilik Öncesi Danışmanlık
Görüş Farklılıkları
Boşanma ve Adaptasyon Terapisi
Uyum Süreci
Ergen ve Çocuk Terapisi
Davranış ve Uyum Problemleri
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
Özel Öğrenme Güçlüğü
Kardeş Kıskançlığı
Okul Fobisi
Öfke Problemleri
Boşanma
Enürezis/Enkoprezis
Tırnak Yeme
Yeme ve Uyku Problemleri
Sınav Kaygısı
Çocukluk Çağı Korkuları
Kayıp-Yas
Çocukluk Çağı Travmaları
Depresyon
Anksiyete Bozuklukları