Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bireyler yaşam boyunca bir çok sorunla karşılaşabilirler bunlardan bazılarıyla başedebilirler ama bazılarıyla başedemezler ve ne yapmaları veya nasıl yapmaları gerektiği konusunda belirsizlikte kalabilirler. Bazı durumlarda yaptıklarının sebeplerini bulamaz, anlam veremezler. Bu noktada kişi psikoterapi desteğine ihtiyaç duyabilir.

Psikoterapi, danışan ve psikolog arasında yürütülen bir terapi süreci ifade eder. Psikolog tercihi yaparken, alanında uzman gerekli eğitimlerini tamamlamış alanda yeterince bilgi ve tecrübe edinmiş kişileri tercih etmelisiniz. Belirli sınırlılıkları içerisinde barındıran bu süreçte terapist yol gösteren, öğretmen değildir. Terapist danışanını onunla birlikte keşfeder, kendisi ve hayatıyla ilgili farkındalıklar kazanmasına yardımcı olur. Terapi sürecinde terapist farkındalık kazandırır, kişinin yapmak istedikleri ya da yapmak istemedikleri konusunda daha net düşünmesini sağlar ve bu süreçte atılması gereken adımları birlikte belirleyerek danışana yoldaş olur.

Her terapist uygulayacağı yöntemi kendi kişisel mizacına, düşünce yapısına uygun olanı tercik eder. Bununla ilgili lisans ve yüksek lisans haricinde eğitimlerini alır ve uygular. Bireysel Terapilerimizde Travma Sonrası Stres Boz, Anksiyete (Kaygı) Boz, Depresyon, Kayıp ve Yas, OKB (Takıntı boz.) Yeme Boz, Stres Yönetimi, Özgüven Eksikliği, Uyku Boz, İlişkisel Sorunlar gibi pek çok konu ile çalışmaktayız. Aynı zamanda kendinizi daha iyi tanımak, anlamak ve kişisel gelişiminize katkıda bulunmak için terapi sürecine başlayabilirsiniz. Danışanlarımızı daha iyi anlamak ve sağlıklı bir şekilde süreci ilerletebilmek için pek çok farklı terapi ekollerinde çalışan uzmanlarımız bulunmaktadır. Uzmanlarımızın özgeçmişlerini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Psikomental Psikolog Randevu Al

Merkezimizde bulunan uzmanlarımız BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi), Dinamik Terapi, EMDR Terapisi, Psikodrama, Varoluşçu Terapi, Logoterapi gibi pek çok yaklaşımı danışanın ihtiyacına göre harmanlayarak uygulamaktadır.

Psikomental Psikoloji Bakırköy Psikolog olarak terapilerimizde ezberci ve standart yaklaşımlardan ziyade terzi dikimi terapi bakış açısıyla ilerliyoruz. Her insan biricik ve eşsizdir, dolayısıyla terapisi de eşsiz ve ona özel olmalıdır.

Bireysel Terapide Çalıştığımız Alanlar;
→Depresyon

→Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu

→Panik Atak / Panik Bozukluk

→Fobiler ( Sosyal Fobi, Özgül Fobi, Agorafobi)

→Yeme Bozukluğu

→Öfke Kontrolü

→OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk) – Takıntılar

→TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu)

→Stres Yönetimi – Stres Kaynaklı Bozukluklar

→Kariyer Planlama

→Performans Kaygısı

→Özgüven Problemleri

→Konversiyon Bozuklukları

→İletişim Sorunları

Yazan: Uzm. Klinik Psikolog Sinem Özkaya Alp

Bireysel Psikoterapi
Evlilik ve Çift Terapisi

Instagram Sayfamızı Ziyaret Etmek İçin Tıklayınız

Bakırköy Psikolog

Bakırköy Psikolog | Psikoterapist – Evlilik Terapisti – EMDR Terapisti Uzm. Klinik Psk Sinem Özkaya Alp Bireysel ve çift terapi süreçlerini yürütmektedir. Emdr, bireysel psikoterapi alanlarında çalışan, Ataköy Psikolog, Florya Psikolog, Bahçelievler Psikolog adreslerinde de hizmet vermektedir.

EMDR Terapisi

EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme), özellike travma kökenli durumlarda uyguladığımı etkili bir terapi tekniğidir. Kişilerin günlük yaşamda karşılaştığı zorlanmaların kökenini tespit ettikten sonra köken anılara yönelik duyarsızlaşma ve yeniden işleme terapisidir. Kişilerin travmatik anılarına dair objektif düşünceler geliştirmeleri ve kendilerine yönelttikleri olumsuz inançlardan sıyrılmalarına yardımcı olur. Bilimsel olarak etkinliği ispatlanmış Bakırköy EMDR Terapisi merkezimizde uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadır.

Psikoterapi Nedir?

Kişilerin günlük yaşamda zorlandıkları, ilişkilerini ve işlevselliklerini etkileyen ve bozan konularda kendilerini geçmiş ilişkilerini de anlamlandırarak büyüme, gelişme süreçlerini besler. Psikoterapi sürecinde bireylerin psikolojik esneklik sağamaları, çevresi ile uyumlu iletişimler kurabilmesi, sınır koyabilmesi, duygusal dalgalanmalarını anlamlandırıp yönetmeleri amaçlanır. Danışanın iyi hissetmesine değil iyileşmesine odaklanan bir süreçtir.

Ataköy Psikolog | Psikoterapist – Evlilik Terapisti – EMDR Terapisti Uzm. Klinik Psk Sinem Özkaya Alp, Psikoterapi kişilerin yaşam kalitesini arttırabillmesi için başvurabilecekleri bir alandır. Terapi sürecinde kişiler kendilerine ve ilişkilerine dair bilinçli bir farkındalık geliştirmelerine yarar sağlar. Danışanla işbirliği halinde ilerleyen bu süreçten danışanın katılımı, terapiye olan inancı ve terapistine olan güveni sağaltım sürecinde önemli rol oynar.

Bahçelievler Psikolog | Psikoterapist – Evlilik Terapisti – EMDR Terapisti Uzm. Klinik Psk Sinem Özkaya Alp: Psikoterapi sürecinde danışan kendini ve duyguları sağlıklı bir şekilde anlamak ve ifade etmeyi öğrenir. Kendisini zorlayan, yoran bir duyguyu yoğun bir şekilde deneyimleyen kişi, kendine ve konuya dair objektifliği bozulur. Objektif değerlendirme bozululduğunda kişi içinde bulunduğu durumu net göremez. Net olarak değerlendiremediği için sorunun içinden çıkması, yolunu bulması bir o kadar zor olur. Terapi sürecinde kişinin içinde bulunduğu durum detaylı bir şekilde incelenir ve danışanın da o netlikle değerlendirmesine yardımcı olunur.

Bakırköy Psikolog arayışım var. Bakırköy’de şubeniz var mı?

Evet Psikomental Psikoloji merkezimiz Bakırköy meydanda bulunmaktadır. Bakırköy psikolog merkezimize ulaşım oldukça kolaydır. Marmaray arka sokağımızda bulunmakta olup aynı zamanda metrobüs, metro, otobüs, minibüsle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Online Terapi Hizmetiniz var mı?

Merkezimize ulaşımı zor olan danışanlarımız için online terapi, online danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Detaylı bilgi almak isterseniz kurumumuzu arayabilirsiniz.

Psikolog Randevu almak istiyorum. En iyi psikolog için hangi konularda terapiye başvurabilirim.

Terapide çalıştığımız konular şu şekildedir. Depresyon, Kayıp ve yas danışmanlığı, fobiler, Travma ve iyileşme, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Bağımlılık, Sosyal Fobi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Kişilik Bozuklukları, Stres yönetimi, Özgüven eksikliği gibi konularda hizmet vermekteyiz.

Bakırköy Kurumsal Danışmanlık

Alnında uzman psikolog kadromuzla firma ve kurumlara yönelik danışmanlık ve eğitim vermekteyiz. Şirketlerin talepleri doğrultusunda ihtiyaca yönelik kurumun çalışma alanına yönelik eğitim içeriği hazırlanır. Şirket çalışanlarının motivasyonunu arttırmak, kurum içi iletişimi iyileştirmek, çalışanlarınızın kurumunuza olan bağlılıklarını ve aidiyet duygularını güçlendireceği gibi kişisel anlamda yaşadıkları problemleri anlamlandırıp çözmeleri iş performanslarını olumlu derecede etkilemektedir.

Bakırköy Evlilik ve Çift Terapisi

Bakırköy evlilik terapisi, Bakırköy Çift terapilerinde iletişim sorunları, güven kaybı, sınırlar, evlilik öncesi danışmanlık, aldatma terapisi gibi pek çok ilişkisel konu ile ilgili danışmanlık vermekteyiz. Bakırköy Psikolog tavsiye olarak

Psikolog Tavsiye verir mi?

Psikologlar terapi sürecinde danışanlarının zorlanmaları ile ilgili farklı bakış açıları geliştirmelerine ve etkin çözümler bulmalarına yardımcı olmaktadır. Fakat psikologlar kesinlikle tavsiye vermezler. Tavsiye kişilerin hem sorunu çözememesine hem de terapistine bağımlı bit hale gelmesini sağladığı için etik değildir. En iyi psikolog olarak terapilerde ki amaçlardan bir tanesi, bireylerin kişisel sınırlarını korumayı öğrenmesidir. Kendi hayatı ile ilgili kararlar alabilmesi ve sağlıklı yetişkin bireyler olarak kendi hayatının ve kararlarının sorumluluğunu almaya ihtiyacı vardır.

Bakırköy Çocuk ve Ergen Terapisi

Bakırköy Oyun Terapisi, çocuk ve ergen odaklı yaklaşımlar, BDT yaklaşımlarını uygulamaktayız. Dikkat eksikliği, Özgüven eksikliği, Karşıt gelme karşıt olma bozukluğu, Davranım bozukluğu, Travma, Alt Islatma, Ebeveyn Eğitim ve danışmanlığı, İhmal ve istismar gibi konularda çalışmaktayız.

Psikolog Randevu Al

Bakırköy psikolog olarak Bakırköy ve çevresine psikolog hizmeti vermekteyiz. Online ya da yüz yüze Bakırköy’ de en iyi psikolog terapi randevusu alabilirsiniz.

Bakırköy Psikolog Merkezi, Zuhuratbaba Psikolog, İncirli Psikolog, Ataköy Psikolog, Florya Psikolog, Şirinevler Psikolog, Bahçelievler Psikolog

2018’den bu yana alanında uzman psikolog kadromuzla binlerce Bireysel, çift, çocuk görüşmesi gerçekleştirdik.

Psikolog Oda Paylaşımı, Bakırköy Ofis paylaşımı, Bakırköy Oda kiralama

Bakırköy Psikolog Tavsiye için hangi yaklaşımla çalışıyoruz?

Bakırköy Psikomental Psikolojik danışmanlık merkezimizde, dinamik, bilişsel davranışçı, Psikodrama, Varoluşçu, Logoterapi, EMDR, Şema terapiler gibi farklı birçok ekolden beslenen uzman psikolog hizmet vermektedir.

Bakırköy Psikolog Psikoterapi Hizmetlerinden yararlanmak için Psikolog Randevu Al.

Bakırköy Psikolog Tavsiye Randevu Al

Bakırköy Cinsel Terapi için Çalıştığımız Konular: Vajinismus, Erektil Disfonksiyon, Erken Boşalma, Ağrılı Cinsel İlişki, Cinsel İsteksizlik

Alanında uzman En İyi Cinsel terapistlerimizle randevu almak için arayabilirsiniz.

Leave a comment