Skip to content Skip to footer

Uzman Klinik Psikolog Şeyma Koçak

İstanbul’da doğup büyümüştür. Başarıyla İstanbul Fatih Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Psikoloji (ingilizce) bölümünü bitirmiştir.

Hazırlık okulunu bitirdikten sonra Boston’a gitti ve Boston İngilizce Akademisi’nde ingilizce dil eğitimi aldı. Ayrıca Litvanya’daki Mykolas Romeris Üniversitesi’nde değişim öğrencisi olarak okudu.

İstanbul Gelişim Üniversitesinde Klinik Psikoloji masterını tamamladı. Tez konusu olarak Yetişkinlikte Algılanan Nesne İlişkileri, Yalnızlık ve Benlik Algısı Arasındaki İlişki üzerine araştırmalar yaptı. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında, EMDR terapisi, EFT Terapisi, Çözüm Odaklı Psikoterapi, Bütüncül Psikoterapi, Psikanalitik Psikoterapi ve Psikodinamik Psikoterapi eğitimleri gibi çeşitli psikoterapi eğitim programlarına aldı.

Şuanda, İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Psikodrama Temel Eğitim’in üçüncü yılındadır. Aldığı eğitimler ışığında Duygu Odaklı ve Psikodinamik Terapi yaklaşımı temel alan ve aldığı eğitimleri birleştirerek Bütüncül bir anlayışla çalışmaktadır.
2015’ten bu yana Libya, Suriye, Egpyt, Filistin, İngiltere, Lübnan, Irak gibi farklı etnik gruplardan savunmasız çocuk ve yetişkin gruplarıyla çalışma fırsatı buldu. Yurtiçinde ve yurtdışında afet sonrası gönüllü aktif çalışmaları olmuştur. Psikolojik Travma alanında gönüllü çalışmaları devam etmektedir. Bu konuda farkındalığı ve kendi kendine yardım girişimlerini artırmak amacıyla çok sayıda atölye çalışması düzenlemektedir.

Tüm dünyada Türkçe ve İngilizce olarak online veya yüz yüze terapi desteği vermektedir.

Bütüncül bir çalışma olarak mesleki bir ilke edinmiş olan Psikiyatrist, Klinik Psikolog, Psikolojik Danışman, Aile Danışmanı, Çocuk Psikoloğu ve Ergen Psikoloğunun çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul Bakırköy’deki Psikomental Psikoloji Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

EMDR Travma Kurtarma Derneği üyesidir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.
Eğitim Bilgileri:
2009-2014 Psikoloji, Fatih Üniversitesi
2011 Psikoloji, Mykolay Romeris Universitetat
2019 Klinik Psikoloji Yüksek Lisans, İstanbul Gelişim Üniversitesi

Sertifikaları:
2018-2019 Aile Danışmanlığı Eğitimi, İstanbul Üniversitesi
2014, Çözüm Odaklı Psikoterapi, Nevin Dölek
2016-2017, Bütüncül Psikolojiye Gelişimsel Yaklaşım, Dr. Timur Harzadın
2018-2020, Psikodinamik Psikoterapi, Prof. Dr. Doğan Şahin
2021, EMDR Terapisi, Davranış Bilimleri Enstitüsü
2022-…, Psikodrama Temel Aşama Eğitimi, İstanbul Psikodrama Enstitüsü

Contact Form

    Leave a comment